uk.gif, 276B  cz.gif, 228B
chovatelská stanice czech black
Sporty,
kterým se věnujeme

 Dogfrisbee

frisbee1.jpg, 7 kB frisbee2.jpg, 10 kB

Dogfrisbee vzniklo v 70. letech v Americe. Zjednodušeně řečeno se jedná o házení létajících disků (talířů), které pes chytá. Soutěží se v různých distančních disciplínách, vrcholem je však freestyle, kdy se jedná o sestavu složenou z různých prvků jako jsou odrazy psa od těla psovoda, přeskoky, společně sladěný pohyb a různé techniky hodů, to vše na hudbu.
Více info:  tréninky,  foto: Arniky,  Chase

 Agility

agility.jpg, 10 kB agility2.jpg, 5 kB

Jeden z dnes již nejznámějších psích sportů má svůj původ v Anglii, kde vznikl jako obdoba koňské parkurové dráhy. Pes navolno překonává za doprovodu psovoda podle jeho slovních pokynů a pohybů rozličné překážky (skokové, kladinu, houpačku, slalomovou dráhu, tunely,...) Vítězí ten tým, který dosáhl nejméně trestných bodů a nejlepšího času. Nás i obě naše fenky agility moc baví. Více informací najdete na stránkách Klubu agility ČR www.klubagility.cz
foto Arniky     foto Chase

>> zpět <<

 Dogtrekking

trekking1.jpg, 9 kB trekking2.jpg, 6 kB

Dogtrekking je vytvalostní sportovní disciplínou, kdy člověk se psem překonává přírodou pěšky a za jakéhokoliv počasí velké vzdálenosti. Trasy bývají i 100 a více km dlouhé, pes se na trase pohybuje pouze v postroji a vyhrává ten nejrychlejší. My se dogtrekkingu věnujeme pouze rekreačně, ale je moc příjemný pro nás i naše psy. Více informací o tomto sportu a závodech v ČR najdete např. na www.dogtrekking.info.

 Ski a Bikejöring, Canicross

ski.jpg, 6 kB bike.jpg, 17 kB

Tyto sportovní disciplíny, patří do mushingu neboli sportu psích spřežení. Psovodovi v jízdě na běžkách, na kole nebo v běhu pomáhá pes, který ho v postroji připevněném k bedernímu pásu tahá. Těmto sportům se také věnujeme rekreačně, zpestřujeme si tak výlety v zimě na horách a v létě všude možně :-).
Arnika a Chase foto skijöring,   foto canicross foto bikejöring Arnika


>> zpět <<

 Dog In-line

brusle1.jpg, 14 kB brusle2.jpg, 6 kB

Tak tenhle sport jako oficiální disciplína neexistuje :-), ale na chuť mu přišla Míša s Arnikou. Mají ho jako letní náhradu za skijöring. Dovedou vyvinout neuvěřitelnou rychlost a Arniku to hrozně baví. Nevýhodou pro psí tlapky však je, že se jezdí na asfaltu. Arnika proto běhá střídavě v postroji připevněná k bedernímu pásu jen na kratší vzdálenosti a střídavě navolno po trávě vedle cesty.
foto Arnika

 Kanoistika

voda2.jpg, 3 kB voda1.jpg, 10 kB

Vodáctví do psích sportů sice nepatří :-), ale nás baví, a tak s sebou bereme i naše psy a ti si rozhodně nestěžují. Vodu naprosto milují, jen je mrzí, že nemohou všechny lodě sehnat do jednoho stáda a držet pěkně pohromadě smajlik.gif, 0 kB


Foto pár fotek z vody
>> zpět <<

 Dogdancing

dancing.jpg, 10 kB

Tato disciplína pochází z USA. Jedná se o "taneční" sestavy kombinované z prvků poslušnosti a sladěného pohybu psovoda a psa na hudbu, kdy se hodnotí technická náročnost i umělecký dojem.
Více info na www.dogdancing.wz.cz nebo www.tanecsepsem.cz

 Obedience

Obedience je jednou z novějších sportovních disciplín, která vznikla v Anglii. Jedná se vlastně o jakousi "vysokou školu" všestranné poslušnosti. Zahrnuje jak základní cviky, tak i spoustu zajímavých variací aportování, vyhledání a identifikace předmětu, ovládání psa na dálku, zkoušku odolnosti povahy,... Nám na obedienci bohužel už nezbývá moc volného času, a tak zkoušíme jen sem tam nějaké prvky. Moc tomuto odvětví ale fandíme. Více info na www.obedience.cz


>>> zpět <<<

© yvandr 2006-2007      webdesigne & webmaster: yvandr