uk.gif, 276B  cz.gif, 228B
chovatelská stanice czech black
O nás

Dobrý den,
jmenujeme se Androvi a bydlíme v domku se zahradou na Dobešce v Praze 4-Braníku.
Doma máme tři fenky plemena border kolie, je to černobílá Arnika a trikolórní Chase a její dcera Kim. Jelikož je toto plemeno hodně aktivní, trávíme většinu našeho volného času s nimi na tréninku nebo soutěžích, jezdí s námi o víkendech na výlety i na dovolenou do hor, na vodu i k moři. Nenudí se jak ony, tak my :-)

Pokud byste se o našich fenkách nebo o nás chtěli dozvědět více, dejte nám vědět, rádi vás uvidíme. Kontakt na nás najdete zde.

misa-tym.jpg, 6 kB my.jpg, 25 kB stepan-tym.jpg, 7 kB
Historie

lord.jpg, 1 kB jerry.jpg, 1 kB Se psy jsme vyrůstali od malička.
Já 16 let s dobromyslným a rozumným psem - kolií Lordem
                         a manžel s neunavitelným a odvážným lakeland teriérem Žerykem.

beda.jpg, 1 kB Dalšího psa jsme dostali od našich povedených kamarádů svatebním darem. Byl to osobitý bloodhound Béďa.
niki.jpg, 1 kB Po něm následovalo štěňátko fenky Niki z útulku. Původně jsme se sice tomu, aby u nás zůstala, bránili, měli jsme jí pouze pár dnů pohlídat, ale pak už jí vrátit zpět do útulku prostě nešlo. Byla nám neskutečně oddaná a naprosto si nás získala. Její rodiče byli sice neznámí, ale jak postupně rostla a rostla, nebylo pochyb o tom, že alespoň jedním z rodičů byla zcela stoprocentně německá doga. Vyrostla z ní okouzlující žíhaná krasavice s úžasnou povahou. Ve čtyřech letech však onemocněla nevyléčitelnou nemocí ledvin a my se z této ztráty dlouho nemohli vzpamatovat.
Teprve po dvou letech jsme se odhodlali pořídit si již dříve vysněné štěně border kolie. A tak se k nám do rodiny dostala černobílá fenka Arnika, které se věnuje hlavně dcera Míša, a protože spolu jsou často pryč a také proto, aby bylo Arnice veseleji, o dva roky později k ní přibyla trikolórní border kolie Chase a čtyři roky poté také fenka Kim, která již byla z našeho odchovu.
Tak také vznikla naše chovatelská stanice se jménem Czech Black. Každá psí rasa má svá pro a proti a každá má své příznivce. My se stali od té doby, co jsme je mohli poznat blíže, příznivci border kolie.

>>> zpět <<<

© yvandr 2006-2007      webdesigne & webmaster: yvandr